uCoz

Özellikle Doğu Avrupa ve Rusya’da çok popüler bir servis olan uCoz, kullanıcılara 6 yıldır ücretsiz web hosting sunmakta. Peki uCoz’u diğer web hosting firmalarından ayıran fark ne? uCoz sizlere 220’den fazla kaliteli hazır tema sunuyor. Açtığınız her yeni web sitesi 400 MB alan ile geliyor. FTP desteği mevcut. Açtığınız sitelere tek tıklama ile forum (phpBB), blog, ziyaretçi defteri, sayaç, kendi reklamlarınız, logo, banner, favicon ekleyebilirsiniz. HTML ve CSS bilginiz varsa size özel şablonlarınızı kurabilir, mevcut şablonları tamamen kişselleştirebilirsiniz. “siteadınız.ucoz.com” şeklindeki adresi, eğer domaininiz varsa “siteadiniz.com” şeklinde ücretsiz olarak getirebilir, yani kendi domaininizi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Blogger, Twitter, FF, Youtube gibi sosyal medya siteleri ile uCoz’u rahatlıkla entegre edebilirsiniz zira bu iş için geliştirilmiş eklentiler de sistemde mevcut. php desteğini sadece paralı üyeler alabilirken, uCoz henüz Türkçe desteği içermiyor. Şu an için ucoz’un Türkçe desteği yok, fakat site şablonlarınındaki temel başlıkları kendi dilinize çevirmeniz için kontrol panelinde kullanışlı bir araç mevcut. Yani sitenizdeki her şeyi Türkçeleştirmek çok kolay. Örn. “Calendar” yerine takvim yazmanız yeterli.

Bir kaç saatlik bir uğraş ile, muhteşem görünen ve çalışan web siteleri, forumlar, bloglar kurmak artık çok kolay. uCoz’u herkese tavsiye ediyorum. Tüm dünyada 1000000 web sitesi uCoz altyapısı ile çalışmakta.

uCoz site yönetim paneli. Son derece pratik, derine inmek isteyenler için pek çok seçenek barındırıyor. Sitenizdeki hemen her şeyi değiştirebilirsiniz.
http://www.ucoz.ru ( Sağ üstten İngilizceye çevirin siteyi, Rusça olarak açılıyor)

Ayrıca Bakınız

uCoz Wiki Maddesi

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution 3.0 License